Najlepsze odkurzacze automatyczne – ranking

0

Odkąd na rynku pojawiły się pierwsze odkurzacze automatyczne – oczywiste stało się to, że zawsze będą one już o wiele bardziej pożądanych sprzętem domowym niż standardowe modele odkurzacza. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu – tutaj my nie musimy w ogóle wykonywać żadnej pracy. Jeśli ktoś nie lubi odkurzacza to sprzęt automatyczny stanowi dla niego wybawienie – można “zlecić” temu urządzeniu, aby odkurzyło za nas wszelkie powierzchnie w naszym domu. W dodatku może ono to robić nawet wtedy, gdy nas w nim wcale nie ma – dla nas to trochę tak, jakby nasze mieszkanie czyściło się samodzielnie.

Początkowo odkurzacze automatyczne były przede wszystkim bardzo drogie – dlatego też mimo wszystko mało kto miał w swoim domu ten sprzęt. Przeglądaliśmy sobie ranking odkurzaczy automatycznych 2015 i marzyliśmy o tym, aby móc z tego sprzętu korzystać na co dzień. Wiedzieliśmy jednak, że przy obecnych cenach raczej nie możemy sobie na to pozwolić i zostaje nam tylko standardowa wersja tego sprzętu, wersja z kablem. Nie spodziewaliśmy się wtedy, że za kilka lat w większości domów będą już takie urządzenia i wcale nie będą one aż tak drogie. Ranking odkurzaczy automatycznych odkurzaczy automatycznych 2016 i ranking odkurzaczy automatycznych 2017 powoli uwzględniał już tańsze sprzęty, które jednak dalej były dobrej jakości.

Ranking odkurzaczy automatycznych 2018 posiadał już mnóstwo modeli, które mógł sobie kupić także ktoś, kto nie lubi wydawać bardzo dużo – ale jednocześnie chce mieć w domu wartościowe sprzęty. W końcu mogliśmy samodzielnie decydować o tym, jaki odkurzacz bardziej nam się przyda. Czy będzie to wersja z kablem, która może nie jest najwygodniejsza – ale pozwala nam samodzielnie dotrzeć we wszystkie miejsca i wiemy wtedy, że pomieszczenie jest na pewno idealnie odkurzone? A może jednak będzie to odkurzacz automatyczny, który nie czyści może w 100% – ale robi to chociaż sam i my nie musimy się męczyć? Wybór był tylko nasz.

Ranking odkurzaczy automatycznych 2019 zwraca uwagę na to, że faktycznie w tych sprzętach potrzebne są jeszcze drobne poprawki. Nawet te najlepsze urządzenia nie zawsze czyściły dokładnie dywany i mogły po prostu pomijać miejsca, do których nie dały rady dotrzeć. Konieczne było ich ulepszenie i tym właśnie zajęli się wtedy producenci. Dzięki temu ranking odkurzaczy automatycznych 2020 miał dla nas do polecenia już dużo lepsze modele.

Ranking odkurzaczy automatycznych 2021 i ranking odkurzaczy automatycznych 2022 mają dla nas już tak naprawdę takie sprzęty, w których wszystko działa idealnie – producenci pomyśleli o każdym szczególe. Taki odkurzacz na pewno nie pominie żadnego miejsca w pokoju i nie spadnie ze schodów – dokładnie wyczyści dywan i przestrzeń pod łóżkiem. Może naszą podłogę nie tylko odkurzyć – ale także umyć. Można powiedzieć, że mając go – nagle nie musimy wykonywać połowy naszych typowych obowiązków domowych.

Chociaż tutaj ludzie raczej nie mają nic przeciwko większej inwestycji – na pewno niektórych interesuje też ranking tanich odkurzaczy automatycznych. My postanowiliśmy przygotować dla Ciebie takie zestawienie, w którym znajdziesz zarówno te bardziej dostępne cenowo modele – jak i te z “górnej półki”, które mają dużo ciekawych opcji i są bardzo skuteczne. To Twój wybór – Ty będziesz korzystać z tego odkurzacza i Tobie musi odpowiadać to, jak on działa. Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże Ci podjąć jakąś decyzje.

Ranking odkurzaczy automatycznych – TOP 3

1. iRobot Roomba S9+

iRobot Roomba S9+Ranking najlepszych odkurzaczy automatycznych nie byłby kompletny bez modelu iRobot Roomba S9+. Nie będziemy ukrywać – to jest faktycznie jeden z tych droższych modeli, które zyskują praktycznie tylko i wyłącznie bardzo pozytywne opinie. Tutaj wiesz, za co płacisz i dostajesz w zamian najbardziej zaawansowaną technologię. Roomba potrafi na przykład sama ocenić, iż obecnie znajduje się na dywanie i musi czyścić z większą mocą – Ty tego nie kontrolujesz, bo nie ma takiej potrzeby. Podobnie zachowuje się ona też w tych miejscach, gdzie jest po prostu więcej zabrudzeń – pozwalają jej na to specjalne czujniki, których tańsze sprzęty często nie posiadają.

Ten odkurzacz posiada specjalne szczotki, które pozwalają na idealne wyczyszczenie wszelkich rogów pomieszczenia. Ten model na pewno nie pozostawi nigdzie kurzu czy psiej sierści. Wszystko zostanie od razu umieszczone w przeznaczonym do tego pojemniku. Ta konkretna marka praktycznie od samego początku cieszyła się wysoką renomą, ale teraz klienci już nie mają żadnych wątpliwości – warto inwestować w odkurzacze automatyczne iRobot Roomba. Ten sprzęt jest w stanie pracować nawet przez 120 minut – ale możemy też wybrać bardziej intensywny program i Roomba posprząta wtedy wszystko w 50 minut. W krótkim czasie nauczy się ona wszystkiego na temat pomieszczenia, które sprząta.

2. Roborock S6 MaxV

Roborock S6 MaxVRanking odkurzaczy automatycznych do 1000 zł i ranking odkurzaczy automatycznych do 1500 zł raczej nie wskaże nam tego modelu – ale nie jest on wcale o wiele droższy i na pewno jest wart swojej ceny. Roborock bardzo dobrze rozpoznaje wszelkiego rodzaju przeszkody na swojej drodze i jest podobno w stanie sprawnie ominąć ewentualne “prezenty” pozostawione na podłodze przez nasze zwierzęta.

Wszyscy wiemy, że właścicielom psów i kotów, którzy kupują odkurzacz automatyczny – po nocach śnią się właśnie tego rodzaju wypadki. Tutaj nic nam nie grozi – Roborock posiada dwie kamery i z całą pewnością rozpoznają one wszystko na swojej drodze. Ten model także szybko stworzy sobie mapę naszego domu i na tej podstawie będzie potem sprawnie czyścił wszystkie pomieszczenia. My możemy kontrolować jego moc i jeśli chcemy to w tym odkurzaczu możemy także skorzystać z funkcji mopowania. Dzięki wyposażeniu w specjalne czujniki – ten odkurzacz na pewno przypadkiem nie spadnie nam ze schodów. Obsługujemy go przy pomocy aplikacji i jest to bardzo proste zadanie – każdy sobie z tym poradzi bez żadnego problemu. Ranking odkurzaczy automatycznych z mopem poleca ten sprzęt.

3. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Ranking odkurzaczy automatycznych Xiaomi poleca model Mi Robot Vacuum Mop Pro. Tutaj faktycznie cena jest już bardzo rozsądna – a produkt dalej powinien spełnić oczekiwania większości kupujących. Posiada on mnóstwo różnych czujników, dzięki którym czyści wszystko i niczego nie pomija. Może on odkurzać – ale może też za jednym razem odkurzać i mopować naszą podłogę.

Ten model będzie bardzo ostrożny w okolicy schodów i sam wybierze odpowiedni tryb sprzątania, który sprawdzi się w danej sytuacji i danym pomieszczeniu. Oprócz tego wygląda on też bardzo ładnie – nie jest to może kwestia najistotniejsza, ale mimo wszystko jest to przecież ważne.

Poradnik zakupowy

Podjęcie decyzji dotyczącej zakupu tego typu urządzenia faktycznie nie jest łatwe – nie wiemy na pewno, czy jest nam ono potrzebne. Wiele osób bije się tutaj z myślami – czy faktycznie nie wystarczy mi standardowy model odkurzacza? Może jest to zbędny wydatek, który ma po prostu umożliwić nam nic nie robienie? Pamiętaj jednak, że nie ma nic złego w tym, że chcesz sprzątać mniej – masz takie prawo i każdy to zrozumie. Wszyscy wolimy spędzać czas z rodziną, poczytać czy poćwiczyć – zamiast odkurzać po raz kolejny podłogi.

Odkurzacz automatyczny to ogromne ułatwienie codziennego życia i temu nikt nie powinien zaprzeczać – takie są fakty. Z tym sprzętem jesteśmy w stanie przerzucić odpowiedzialność za odkurzanie na maszynę – nikt w domu nie musi się już więc tym stresować i ciągle denerwować. To oczywiste, że wracając z pracy wcale nie mamy już ochoty brać się za odkurzanie i porządki – tutaj mamy faktycznie możliwość tego nie robić. Gdy wrócimy do mieszkania to ustawiony wcześniej odkurzacz automatyczny zdąży już wszystko odkurzyć i być może nawet umyć podłogi na mokro.

Pamiętaj, że chodzi tutaj o Twoje pieniądze i Twój czas – nikt nie podejmie za Ciebie takiej decyzji i Ty musisz sobie to dobrze przemyśleć. Większość kupujących jest jednak na pewno zadowolona z tego, że zdecydowali się oni na odkurzacz automatyczny – po pewnym czasie zwykle nie wyobrażamy sobie już bez niego życia. Bardzo prawdopodobne jest to, że i u Ciebie będzie tak samo.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić?

Naszym zdaniem mimo wszystko warto tutaj kupić sobie coś droższego. Różnica cen nie jest aż tak duża, a lepiej kilka miesięcy oszczędzać i nabyć coś naprawdę dobrego – niż potem żałować, że nasz odkurzacz automatyczny nie ma funkcji mycia lub innych przydatnych opcji. Nie kupujemy takie odkurzacza na tydzień – chcemy go mieć przez wiele lat, więc powinien odpowiadać nam w 100%. Takie kwestie jak wspomniane mopowanie, różnego rodzaju programy czy dodatkowe szczotki to ważna sprawa.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić?Patrz koniecznie na moc nowego odkurzacza i na to, ile czasu może on pracować. Oczywiste jest to, że chcemy, aby działał on długo – ale jednocześnie musi nam zależeć też na tym, aby sprzątał szybko i skutecznie. Na pewno mamy prawo oczekiwać, że po takim odkurzaniu podłogi i dywany będą idealnie czyste – w końcu po to kupujemy sobie takie urządzenie i nie zamierzamy potem wszystkiego po nim czyścić ponownie.

Odkurzacz bezprzewodowy zawsze będzie sprzętem wygodniejszym niż model z kablem i temu po prostu nie da się zaprzeczyć.

Posiadanie go nie jest naszym obowiązkiem – ale to przywilej, z którego możemy skorzystać, jeśli tylko mamy na to ochotę. Nie musisz już co tydzień narzekać na to, że po każdym odkurzaniu bolą Cię plecy i pojemnik jest tutaj bardzo ciężki. Odkurzacz automatyczny poradzi sobie bez Ciebie – a Ty możesz w tym czasie zrobić sobie kawę i pooglądać telewizję. Wybierz tylko taki model, który nie pracuje bardzo głośno – wtedy będzie to łatwiejsze. Wierzymy, że na pewno podejmiesz tutaj dobrą decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here