Najlepsze odkurzacze

0

W każdym domu odkurzacz jest sprzętem wręcz niezbędnym – bez niego bardzo trudno jest nam utrzymać pomieszczenia w czystości. Jednocześnie jednak jest to urządzenie, na które nie chcemy bardzo dużo wydawać – nie ma nic dziwnego w tym, że sprzęty domowe wolimy mieć raczej tańsze. W przypadku odkurzaczy nie powinien być to wielki problem, bo to my decydujemy, na jakich funkcjach nam zależy i ile chcemy wydać. Mamy do wyboru sprzęty piorące, pionowe – te z “górnej półki”, które zawsze będą kosztowały więcej. Możemy jednak bez żadnego problemu zaopatrzyć się także w standardową wersję odkurzacza – ma on mniej dodatków i przydatnych opcji, ale dalej wykonuje swoje zadanie i sprawdza się w tym na 100%.

Samo wybranie idealnego modelu sprawia nam jednak zawsze trochę problemów, bo boimy się popełnić błąd i nie mamy pojęcia, czym się konkretnie kierować. Oczywiste jest to, że nie chcemy kupić sobie urządzenia, które szybko się zepsuje lub będzie działać słabo – ale nie chcemy też przepłacić za taki odkurzacz, który okaże się mieć dużo funkcji, z których i tak nie będziemy korzystać. Jeśli Ty jesteś obecnie w takiej właśnie sytuacji to zostań z nami – pomożemy Ci znaleźć odpowiedni model.

Posiadamy już sporo doświadczenia w temacie odkurzaczy i całkiem niedawno temu zrobiliśmy test kilkudziesięciu modeli – wiemy więc, co obecnie jest warte kupienia i czego lepiej unikać. Jeśli Cię to interesuje to możesz przejrzeć sobie nasz ranking trzech najlepszych modeli odkurzacza – to tylko nasze zdanie, ale być może zgromadzone tutaj informacje pomogą Ci podjąć jakąś decyzje.

Ranking odkurzacz – TOP 3

1. Odkurzacz Tefal Silence Force Cyclonic TW7260

Odkurzacz Tefal Silence Force Cyclonic TW7260Ten odkurzacz ma bardzo wiele zalet. Pierwsza z nich to dwupozycyjna szczotka, która znacznie ułatwia nam czyszczenie – a oprócz tego posiada on też dużo przydatnych akcesoriów. Przy zakupie odkurzacza faktycznie warto zwracać na to uwagę, bo potem możemy sprawniej czyścić trudno dostępne powierzchnie. Model Tefal Silence Force Cyclonic TW7260 posiada mocny silnik, który jednocześnie umożliwia też energooszczędną pracę – a to na pewno istotne dla każdej osoby, która lubi oszczędzać swoje pieniądze.

Moc silnika to około 550 W. Klienci doceniają ten konkretny odkurzacz także za to, że w porównaniu do innych modeli – jest on stosunkowo wygodny w użytkowaniu. Nie hałasuje, ma długi przewód i pojemny zbiornik. Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na Tefal Silence Force Cyclonic TW7260, jeśli potrzebujemy nowego odkurzacza.

2. Odkurzacz Philips XB2125/09

Odkurzacz Philips XB2125/09Odkurzacz Philips XB2125/09 jest już sprzętem o większej mocy – 850 W. To dzięki temu możemy wykorzystać go zarówno do czyszczenia podłóg – jak i o wiele brudniejszych dywanów. Dokładne pozbycie się kurzu i zarazków z takiej powierzchni nie jest proste – ale ten sprzęt sobie z tym poradzi. Co ciekawe – korzysta on z technologii PowerCyclone 4, która w połączeniu z zaawansowanym systemem filtrów, pozwala też oczyścić oddawane przez odkurzacz powietrze.

Efektem tego jest brak zarazków, zanieczyszczeń i kurzu w całym pomieszczeniu. Weź pod uwagę ten model, jeśli cierpisz na uciążliwe alergie lub w Twoim domu mieszka ktoś z takim problemem – na pewno później sobie za to podziękujesz. Odkurzacz Philips XB2125/09 gwarantuje nam w zestawie dwie specjalne końcówki, a długość kable wynosi tutaj 9 metrów.

3. Odkurzacz Bosch ProHygienic BGLS4HYG2

Odkurzacz Bosch ProHygienic BGLS4HYG2Odkurzacz Bosch ProHygienic BGLS4HYG2 jest modelem droższym, ale tutaj jest to całkowicie usprawiedliwione – posiada on filtr, który likwiduje prawie 100% bakterii oraz zarazków. W jego środku znajdziemy worek o pojemności 4 litrów, a długość kabla to całe 10 metrów. Nie musimy więc tutaj na pewno obawiać tego, że sprzątanie będzie w jakikolwiek sposób przerywane – bez problemu w krótkim czasie odkurzymy wszystkie podłogi oraz dywany.

To kolejny dobry odkurzacz do domu osoby walczącej z alergią – ale sprawdzi się tak naprawdę u każdego. Jego moc to aż 700 W, a jeśli będziemy chcieli ją trochę zmniejszyć to jest również dostępna opcja regulacji. Odkurzacz Bosch ProHygienic BGLS4HYG2 nie jest sprzętem bardzo głośnym, a dodatkowe szczotki sprawiają, że nie ma takiego miejsca w domu, którego nie jesteśmy w stanie dokładnie odkurzyć.

Poradnik zakupowy

Jaki odkurzacz wybrać? Nikt nigdy nie powie Ci, jaki konkretnie sprzęt masz sobie kupić – nikt nie wie, czego dokładnie oczekujesz od tego urządzenia. Możesz jednak sprawdzić sobie, jakie parametry mają dobre odkurzacze i potem na tej podstawie wybrać coś dla siebie. Dobry odkurzacz do domu to na pewno taki, który jest solidnie zbudowany i pozwala szybko poradzić sobie nawet z sierścią i kurzem z dywanu. Nie psuje się co chwilę i wiemy, że możemy na niego liczyć.

Mocny odkurzacz workowy musi mieć długi kabel. Wiele osób na początku w ogóle nie zwraca na to uwagi i dopiero z czasem uświadamiają oni sobie, że trzeba było jednak sprawdzić tą informacje przy zakupie. Dlaczego jest to tak istotne? Chodzi tutaj głównie o wygodę i bezpieczeństwo. Krótki kabel pozwala nam sprzątnąć co najwyżej jeden lub dwa pokoje – a z dłuższym przewodem wyczyścimy nawet całe mieszkanie za jednym razem. Konieczność szukania kolejnego gniazdka elektrycznego i to, że co chwilę brakuje nam przewodu – to po prostu denerwuje podczas sprzątania.

Najlepsze odkurzacze będą miały też sporej wielkości pojemnik. Ciągłe wyrzucanie jego zawartości także sprawia, że sprzątanie nam się przedłuża. Tutaj być może waga urządzenia trochę przez to wzrośnie – ale i tak ludzie raczej wolą wybierać odkurzacze, które mają większe pojemniki. Pamiętaj, że mimo wszystko dla Ciebie najlepszy odkurzacz może oznaczać coś zupełnie innego niż dla innych osób – cały czas myśl tutaj o swoich potrzebach i potrzebach swojej rodziny.

Odkurzacze opinie mają dobre też wtedy, gdy mają dużą moc – ale jednocześnie można ją regulować. To ważny aspekt, bo jest to po prostu komfortowe – człowiek ma pełną kontrolę nad mocą odkurzacza i może ją sobie zmienić, gdy czyści na przykład dywan. Oczywiste jest to, że nie jest nam potrzebna taka sama moc do odkurzania podłogi, która w dodatku nie jest wcale bardzo brudna. Porównanie odkurzaczy wygrywają zwykle również te sprzęty, które nie hałasują – gdy ktoś ma w domu małe dzieci to wtedy tak naprawdę dopiero to docenia.

Jaki odkurzacz wybrać?Polecane odkurzacze na pewno będą posiadały dużo końcówek, bo to zwyczajnie zmienia jakość sprzątania – wszystko od razu staje się dużo łatwiejsze. Odkurzacz do domu mocny musi mieć na pewno specjalną szczotkę do szczelin czy wspomnianych już dywanów – wtedy zawsze będziemy mieć pewność, że możemy wszystko dokładnie doczyścić.

Top odkurzaczy tak naprawdę nie da się wybrać – możemy powiedzieć, że każdy model ma jakieś swoje wady i zalety. Potwierdza to też test odkurzaczy. Sprzęty z kablem są cięższe i mniej poręczne – ale jednak często czyszczą dokładniej niż odkurzacz automatyczny. Tutaj jednak musimy zwrócić uwagę na to, że ten drugi czyści całkowicie samodzielnie – my w ogóle nie bierzemy w tym udziału. Na pewno rozumiesz teraz, co mamy na myśli – Ty musisz zdecydować, co chcesz sobie konkretnie kupić.

Odkurzacz z dużą mocą ssania będzie na 100% droższy – ale dzięki temu pewnie też solidniejszy i będziesz z niego korzystać przez wiele lat. To w końcu inwestycja na długi czas – a nie tylko na chwilę. Można więc zaoszczędzić sobie trochę pieniędzy i dopiero wtedy coś wybrać – to lepszy pomysł niż kupowanie pierwszego lepszego urządzenia, które wpadnie nam w oko w sklepie. Top odkurzacze raczej zawsze są droższe.

Ranking odkurzaczy 2021 jest mocno rozbudowany i równie dobrze możemy sprawdzić sobie opinie dotyczące tego, jaki odkurzacz kupić 2019 – te starsze modele obecnie też dalej są warte uwagi. Nie ma tutaj znaczenia moment wyprodukowania urządzenia – liczy się to, jak on działa i co konkretnie nam oferuje. Dobry odkurzacz forum poleci nam pewnie jeszcze lepiej niż ranking – mamy tam recenzje pochodzące prosto od kupujących.

Mimo wszystko warto zawsze przejrzeć sobie tak czy inaczej ranking odkurzaczy – a najlepiej niezależny ranking odkurzaczy. Oczywiste jest to, że większość z nas zwyczajnie nie zna się na takich sprawach – nie umiemy samodzielnie powiedzieć, co konkretnie powinien posiadać odkurzacz, aby dobrze się sprawdzał. Czasami warto więc w tej sprawie – przynajmniej częściowo – zaufać innym ludziom.

odkurzaczOdkurzacz ranking 2021 określa sprzętem, który musimy mieć i my się z tym zgadzamy – bez względu na to, jaki model sobie kupisz, musisz mieć go w swoim domu. Powinien być to odkurzacz o dużej mocy ssania, którego cena Ci odpowiada i który trafił na ranking najlepszych odkurzaczy. Odkurzacze workowe ranking na szczęście ocenia dosyć wysoko, więc jeśli podobają Ci się takie sprzęty – możesz kupować je bez obaw.

Odkurzacze mocne muszą być w szczególności wtedy, gdy w domu są dzieci – tutaj łatwo o przypadkowe uszkodzenia, a nie chcemy przecież szybko zniszczyć nowego sprzętu. Takie odkurzacze ranking poleca cały czas – na pewno bez problemu coś dla siebie znajdziesz. Odkurzacze najlepsze są po prostu wtedy, gdy są do nas dopasowane – a to, że odkurzacz workowy ranking umieszcza wysoko to tak naprawdę tylko wskazówka.

Pamiętaj, aby nie podejmować tutaj pochopnych decyzji – nawet w sytuacji, gdy Twój stary odkurzacz się zepsuł. Lepiej trochę poczekać i dobrze sobie to przemyśleć niż inwestować w coś, co do końca nam się nie podoba. A jeśli kompletnie nie masz pojęcia, co masz sobie kupić i nie potrafisz odnaleźć się w tych wszystkich parametrach – przejrzyj nasz ranking i wybierz jeden z tych modeli. Na pewno żaden z nich Cię nie rozczaruje i są one dostępne w różnych cenach – zawsze można coś sobie wybrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here