Najlepsze odkurzacze wodne – Jaki odkurzacz wodny wybrać?

0

Odkurzacz wodny jest sprzętem, o których jeszcze kilkanaście lat temu nikt by raczej nawet nie pomyślał – a obecnie mnóstwo osób korzysta z niego w swoim własnym domu. Nie da się ukryć, że przyzwyczailiśmy się do tego, aby po prostu żyć wygodnie – chcemy, aby w naszym domu było czysto, ale jednocześnie nie do końca chcemy też się przy tym bardzo zmęczyć. Co ciekawe – da się to właśnie osiągnąć. Wystarczy tylko kupować dobrej jakości, skuteczne urządzenia domowe, które nam to umożliwią. Dobry odkurzacz wodny opinie zbiera znakomite, więc można z całą pewnością powiedzieć, że zakupu tego sprzętu nie będziemy nigdy żałować.

Jaki odkurzacz z filtrem wodnym kupić? Tutaj oczywiście wszystko zależy od tego, co jest Ci potrzebne – ile chcesz wydać? Jak wielkie masz powierzchnie do czyszczenia? Ludzie zbyt często sugerują się opiniami innych osób w takich sprawach, gdzie trzeba faktycznie decydować samodzielnie. To Twój dom – Ty będziesz tam sprzątać i Ty musisz wiedzieć, czego Ci trzeba. Chcesz mieć lekki odkurzacz wodny? A może interesują Cię tylko odkurzacze o mocy 2400 W? Naszym zdaniem warto tutaj szukać tak długo, jak jest to konieczne – tak, aby znaleźć coś, co spełni nasze oczekiwania w 100%.

My również nie zamierzamy wybierać za Ciebie – ale pomyśleliśmy, że może mimo wszystko przydadzą Ci się jakieś porady. Stworzyliśmy więc ranking, w którym omówiliśmy trzy odkurzacze wodne – każdy z nich jest tak naprawdę wart rozpatrzenia. Są to sprzęty solidne, niezawodne – takie, z których ludzie korzystają na co dzień od dawna i z których są oni bardzo zadowoleni. Ty też możesz niedługo tak się czuć – a wnętrze Twojego domu będzie wyczyszczone w sposób idealny.

Ranking odkurzaczy wodnych – TOP 3

1. ZELMER AQUOS ZVC722ST (829.0 ST)

ZELMER AQUOS ZVC722ST (829.0 ST)Ten najlepszy odkurzacz wodny umożliwia nam czyszczenie przy pomocy filtra wodnego lub korzystając z trybu workowego. Pierwsza opcja polega oczywiście na czyszczeniu do pojemnika. W tym modelu nie zapomniano też o potrzebach alergików – wykorzystany został specjalny filtr, który pozwala nam oddychać czystym powietrzem w naszym mieszkaniu. Praktycznie 100% wszelkich alergenów oraz bakterii zostaje uwięzione wewnątrz odkurzacza – a nas nie męczą już nieprzyjemne objawy.

Zelmer został też wyposażony w bardzo przydatną szczotkę – idealnie sprawdzi się ona w domach tych osób, które posiadają zwierzęta. Ta szczotka pozwala nam pozbyć się sierści z dywanów oraz z wykładzin – a wszyscy dobrze wiemy, że zwykle nie jest to łatwe zadanie. Ranking odkurzaczy z filtrem wodnym poleca ten model.

2. KÄRCHER DS 6 1.195-220.0

KÄRCHER DS 6 1.195-220.0Ten odkurzacz na wodę pomoże nam czyścić tak naprawdę wszelkie powierzchnię w naszym domu – podłogi, wykładziny, dywany. Filtracja jest tutaj wielostopniowa, a w powietrzu z odkurzacza nie znajdziemy absolutnie żadnych drobinek kurzu czy brudu. Nie musimy nawet przez chwilę obawiać się tego, że w swoim domu nie będziemy bezpieczni od zanieczyszczeń. Wszelkiego rodzaju szczotki i akcesoria, które są na wyposażeniu modelu Karcher DS – schowany w samym odkurzaczu.

To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić czasu na późniejsze szukanie wybranej końcówki. A jak myjemy pojemnik w tym odkurzaczu? Możemy to zrobić po pod kranem – bez żadnych obaw. Ten odkurzacz wciągający wodę nie ma sobie równych.

3. THOMAS AQUA+ PET & FAMILY PLUS

THOMAS AQUA+ PET & FAMILY PLUSTen odkurzacz wodny niemiecki posiada filtr AQUA+ i również umożliwia nam wyczyszczenie podłóg na mokro. Dobrą informacją jest to, że możemy samodzielnie regulować jego moc – podobnie działa też odkurzacz z filtrem wodnym Zelmer. Ten sprzęt jest generalnie trochę tańszy, ale równie dobrze radzi sobie z sierścią zwierząt i po korzystaniu z niego – mamy w domu czyste powietrze.

Ty musisz zdecydować sobie, ile chcesz tutaj wydać – na pewno ten odkurzacz z filtrem wodnym opinie ma dobre i raczej się to nie zmieni. Niektórzy ludzie nie wyobrażają już sobie wręcz, jak mogliby nie mieć w domu tego rodzaju sprzętu. Na pewno byłaby to spora komplikacja w codziennym życiu i obowiązkach.

Poradnik zakupowy

Nie ma znaczenia to, czy wybierzesz odkurzacz wodny Zelmer lub Karcher – to Twoja decyzja i nikomu nie musisz jej przecież tłumaczyć. Jeżeli chcesz mieć dobry odkurzacz to na pewno zachęcamy Cię do czytania tego, co mówią opinie innych klientów – ale tylko po to, aby móc wyłapać ewentualne wady danego urządzenia. Staraj się mimo wszystko nie sugerować nimi aż tak bardzo – dla Ciebie inne rzeczy mogą być istotne w danym sprzęcie, więc najpierw zastanów się nad tym.

Odkurzacz wodny powinien być na pewno solidnie zbudowany – nie chcemy przecież, aby pojemnik zaczął przeciekać lub urządzenie po prostu szybko przestało działać. Ważne jest to, aby takie rzeczy sprawdzać – a już tym bardziej wtedy, gdy w domu są dzieci i mamy też dużo schodów. Nie jest trudno wtedy o drobne upadki czy obicia – a nie chcemy przecież zaraz kupować sobie kolejnego urządzenia.

Odkurzacz z filtrem wodnym ranking na pewno ocenia pozytywnie, gdy sprzęt ten ma dużo szczotek – aczkolwiek odnosi się to tak naprawdę do każdego rodzaju odkurzacza. Mamy przecież sprzęty wodne, automatyczne, pionowe, samochodowe. Wszędzie będzie nam zależało na wymiennych końcówkach, bo kurz gromadzi się przecież na każdej powierzchni – a my nie sprzątniemy wszystkiego wygodnie z jedną tylko szczotką.

Odkurzacz wodny ranking umieści wysoko także wtedy, gdy będzie on sprawnie usuwał sierść – w szczególności z dywanów. Dlaczego? Dlatego, że większość z nas posiada w domu zwierzęta – kochamy je, ale nie lubimy, gdy na wszystkich powierzchniach zostaje nam ich sierść. Jeżeli Ty także jesteś posiadaczem psa lub kota – upewnij się, że Twój nowy odkurzacz wodny poradzi sobie z takim wyzwaniem.

Odkurzacz wodny

Odkurzacz filtr wodny posiadać powinien – ale nie może być też jednocześnie przez to bardzo ciężki. To zwyczajnie niewygodne, jeśli chodzi o tego typu urządzenia. Podczas odkurzania chcemy poruszać się szybko, zwinnie – mało kto w końcu lubi wykonywać obowiązki domowe. Jeżeli “targamy” za sobą bardzo ciężki odkurzacz to raczej nie jest to dla nas komfortowe.

A jak w ogóle działają odkurzacze wodne? Zamiast specjalnego worka na kurz, do którego jesteśmy tak przyzwyczajeni – tutaj mamy pojemnik, do którego trzeba wlać wodę. To właśnie tam potem zostaną umieszczone wszelkie zanieczyszczenia, które wyłapie nasze urządzenie. Możemy mieć pewność, że dobrej jakości odkurzacz pomoże nam w pozbyciu się nawet tych zupełnie niewidocznych roztoczy oraz alergenów.

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby mieć odkurzacz wielofunkcyjny i nie przeszkadza Ci duży wydatek to możesz kupić sobie sprzęt, który ma zarówno pojemnik na wodę – jak i wspomniany już worek na kurz. Wtedy samodzielnie decydujemy, jak w danym dniu chcemy sobie posprzątać mieszkanie.

Na co warto jeszcze zwracać uwagę?

Jeśli masz taką możliwość to sprawdź sobie wcześniej, które modele mają największy pojemnik na wodę – to coś, na czym powinno Ci faktycznie zależeć. Dlaczego? Dlatego, że jak pojemnik jest duży to Ty możesz sobie swobodnie sprzątać i nie martwisz się co chwilę tym, że wodę trzeba znowu wymienić. To nie sprawdzi się raczej w sytuacji, gdy zależy nam na niewielkich rozmiarów sprzęcie – to właśnie dlatego musimy sami podjąć decyzje i potem akceptować tego konsekwencje oraz gorsze strony.

Niektórzy ludzie podkreślają też, że powinno się patrzeć na kształt naszego zbiornika na wodę w odkurzaczu. Dlaczego? Dlatego, że jeśli nie będzie miał on opływowego kształtu to czyszczenie go może być po prostu niezbyt wygodne. Podobnie ciężka decyzja czeka Cię także w odniesieniu do mocy nowego sprzętu. Im jest on wydajniejszy – tym pracuje też niestety dużo głośniej. Jak mieszkamy w domu to może to nie mieć dla nas większego znaczenia – ale żyjąc w bloku być może będzie nam zależało na cichym sprzęcie. Te zdecydowanie trudniej jest znaleźć – aczkolwiek jest to oczywiście dalej możliwe.

Odkurzacz wodnyJeśli masz pewność, że Twój odkurzacz posłuży Ci do czyszczenia całego domu i to bardzo często – zadbaj o dużą ilość końcówek. Nie chodzi tutaj nawet tylko o te, które umożliwiają sprawne czyszczenie podłóg czy dywanów – czasami możemy wybrać sprzęt, który posiada szczotki do żaluzji czy okien.

Wszystkie wymienione przez nas aspekty będą miały wpływ na to, jaka będzie cena odkurzacza wodnego. Możesz oczywiście kupić sobie sprzęt tani, który nie będzie miało wielu dodatkowych funkcji – ale nie ma to większego sensu. Dlaczego? Dlatego, że taki zakup to zakup na lata – a mała ilość akcesoriów czy głośna praca w końcu zacznie nas zwyczajnie irytować. Wtedy wydamy swoje pieniądze po raz kolejny – tym razem na zupełnie inne urządzenie. Lepiej więc przemyśleć sobie dobrze ten pierwszy zakup i nawet poczekać z nim na moment, gdy będziemy mogli sobie pozwolić na większy wydatek.

Odkurzacz tak czy inaczej jest w domu potrzebny. Nie wolno nam zaniedbywać sprzątania, bo to po prostu dla nas niezbyt zdrowe. Nie musimy utrzymywać naszego domu w nieskazitelnym stanie – ale raz ja tydzień trzeba przynajmniej go dobrze odkurzyć. Na pewno nie wolno nam tego pominąć, jeśli w domu są dzieci – a tym bardziej dzieci z alergią. Pamiętaj, że posiadając zwierzaki również musisz przygotować się na częste porządki – tutaj odkurzacz wodny to na pewno nieocenione wsparcie.

Mamy nadzieję, że Twój odkurzacz wodny okaże się strzałem w dziesiątkę. Obecnie mamy tak naprawdę tak duży wybór, że czasami nie wiemy już, co konkretnie nam się jeszcze przyda – możesz nam jednak zaufać w kwestii tego, że zakupu takiego odkurzacza żałować na pewno nie będziesz. W końcu sprzątanie być może stanie się przyjemnością – a nie tylko karą i niechcianym obowiązkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here